Strona główna

Menu

Odrodzenie Erathii

  - Wprowadzenie
  - Miasta
  - Jednostki
  - Artefakty
  - Czary
  - Bohaterowie
  - Umiejętności
  - Kampanie

Miecz Armageddonu

  - Wprowadzenie
  - Co nowego?
  - Miasta
  - Jednostki
  - Artefakty
  - Bohaterowie
  - Kampanie

Cień Śmierci

  - Wprowadzenie
  - Co nowego?
  - Jednostki
  - Artefakty
  - Kampanie

Heroes Chronicles

  - Wprowadzenie
  - Podbój Podziemi
  - Wojownicy Pustkowi
  - Szarża Smoków
  - Władcy Żywiołów
 
Heroes I | Heroes II | Heroes III | Heroes IV | Heroes V
 

 

 

Czarnoksiężnicy Bracady,

Moja opowieść jest długa, muszę ją opowiedzieć, albowiem nie ma nikogo, kto zrobiłby to za mnie. W końcu kto uwierzyłby karczemnej fanfaronadzie Craga Hacka? Gem pragnęłaby jedynie, aby pewne wydarzenia zostały "zmiecione pod dywan" i już nie wróciły na światło dzienne. O Gelu nie słyszałem nic, odkąd odnalazłem ten przeklęty miecz, Ostrze Armageddonu. Pozostaję więc tylko ja i to mnie przyszło snuć opowieść o wydarzeniach zapomnianych przez historię.

Już tak dawno temu rozstałem się z wami w niezbyt miłych okolicznościach. Może po matce jestem dżinem, lecz ducha przygody mam po ojcu. Woląc życie takim, jakie znalazłem w Krewlodzie, porzuciłem to, które proponowaliście mi w Bracadzie. Historia ta znalazła zatem swój początek w owej podróży w poszukiwaniu siebie. Gdy krewlodzka społeczność już mnie przyjęła, rozpocząłem swe wędrówki i w pobliżu granicy między Erathią i Deyją spotkałem troje ludzi. Nasza kampania poszukiwała nowego życia, a wpadła w wir wydarzeń dalece przewyższające nasze nędzne osobiste problemy.

Moje spotkanie z młodym Gelu, piękną Gem i barbarzyńskim Crag Hackiem miało miejsce jeszcze przed Odrodzeniem Erathii. Troje mych towarzyszy miało tak odmienne charaktery, że zadziwiające było, iż byliśmy w stanie działać razem. Crag Hack był niefrasobliwym mężczyzną, miłującym walkę, wino i wiele kobiet. Wywoływał uśmiech na mej twarzy i sprawiał, że na chwilę zapominałem o swych kłopotach. Gem - gdy akurat nie wysyłał w niebyt hord martwiaków - była cichą i nieśmiałą kobietą o złotym sercu. Zaś Gelu dopiero co zdobył rangę Strażnika Leśnego - gotów do walki, pałał chęcią wykazania się. Jego powaga była zaskakująca u tak młodego człowieka i stanowiła wielki kontrast z beztroską Craga Hacka.

W jakiś sposób udało się nam powstrzymać nekromantę Sandro, który planował zdobyć władzę nad światem. Manipulując Gem, Gelu i Cragiem Hackiem, zdołał dotrzeć do Deyji będąc w posiadaniu kilku bardzo potężnych przedmiotów. W Deyji osadził na tronie marionetkowego króla, Finneasa Vilmara i groził, że bodbije cały Antagarich. Moja opowieść rozpocznie się w czterech różnych miejscach, lecz na koniec ujrzycie, że wszystkie wydarzenia były ze sobą związane i wiodły niemal do całkowitej zguby nas wszystkich.

 

Yog

 

 
  Statystyki:  
  statystyki www stat.pl  
  Banery:  
   


© 2005 - 2006 Kraina Heroes - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie tego serwisu bez zgody redakcji jest zabronione!